#RazemNaŚwięta - podsumowanie

Nadszedł czas podsumowania grudniowej akcji #RazemNaŚwięta.
Tuż po ogłoszeniu akcji, zanim jeszcze poszczególne klasy postanowiły, jak będzie wyglądał ich udział, uczniowie podjęli pierwsze działania.

„Obdarowałam stroikiem moją ciocię. Ciocia jest moją sąsiadką i bardzo ją lubię. Robienie stroika zajęło mi ok. 2h, nie było to zbyt trudne, bo sobie zaplanowałam mniej więcej, jak on ma wyglądać przycięłam gałązki, żeby były krótkie i przykleiłam je do obręczy, następnie dołączyłam świece i przyozdobiłam stroik świątecznymi ozdobami. Drugi mniejszy stroik zrobiłam dla babci, przygotowałam także dla niej własnoręcznie wykonaną kartkę.” - tak napisała Paulina z klasy II wz. Z kolei dziewczynki z II tż robiły zakupy starszym sąsiadkom, przygotowały kartki świąteczne i upiekły pierniczki, których część przyniosły do szkoły. Do akcji Kartka dla Seniora organizowanej w Sułkowicach przez panią Danutę Kostowal-Suwaj włączyła się duża grupa uczniów, tak że ostatecznie przekazaliśmy ponad 50 własnoręcznie wykonanych kartek. Dodatkowe kartki wykonane przez uczniów klasy III tgm trafiły do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Harbutowicach. Już w pierwszej połowie grudnia, tak jak w ubiegłym roku, w klasowej akcji klasa IV Tgm zebrała mnóstwo artykułów żywnościowych i środków czystości, którymi obdarowali starszą panią z Sułkowic. Z kolei uczniowie klasy I tum wraz z wychowawczynią i przyjaciółmi zareagowali na prośbę wychowawcy z Ośrodka Wychowawczego i zgromadzili ponad 50 książek dla wychowanków – chłopaków w swoim wieku i wysłali je na Pomorze.
A na koniec uroku świąt doświadczyły zwierzęta. Wychowawczyni klasy II tż wraz z uczennicami udała się do przytuliska w Harbutowicach, by przekazać przyniesione przez uczniów produkty - karmę suchą, makaron, proszek do prania i karmę w puszce.
Dzięki tym wszystkim działaniom, rzeczywiście mogliśmy być #RazemNaŚwięta.

Kolaże5a Kolaże2Kolaże3a Kolaże4a