mLegitymacja

Wszyscy chętni uczniowie mają możliwośc jeszcze przed wakacjami otrzymać mLegitymację. To - zgodnie z prawem - legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie telefonu. Dzięki niej uczniowie będą mogli zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu.

Pokazując mLegitymację, można potwierdzić, że jest się uczniem danej szkoły, skorzystać z ulg i zwolnień. To ważne! Ten dokument możesz aktywować tylko wtedy, gdy szkoła ma podpisane odpowiednie porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji. Uruchamia się go, używając kodu QR oraz kodu aktywacyjnego otrzymanego w sekretariacie szkoły.

Dane z mLegitymacji można okazać tak, jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Można również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. imię, nazwisko i wiek. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również zdjęcie w niskiej rozdzielczości. Może sprawdzić również ważność  mLegitymacji szkolnej.