Praktyki zagraniczne

Rok szkolny 2011/2012 Wizyta przygotowawcza we Włoszech

ZA ROK PRAKTYKI ZAWODOWE WEZA ROK PRAKTYKI ZAWODOWE WEWŁOSZECH ???

W dniach od 26 do 30 września 2011 r. DyrektorW dniach od 26 do 30 września 2011 r. Dyrektor Szkoły Aleksandra Korpal i Wicedyrektor Janina Grabowska gościły w Cuveglio (Lombardia, Włochy), mieście partnerskim Sułkowic. Celemwizyty było zachęcenie właścicieli okolicznych hoteli i restauracji do współpracy ze Szkołą przy opracowaniu projektu stażu zagranicznego dla uczniów naszego Technikum im. Karola Wojtyływ zawodach technik hotelarstwa i technik organizacji usług gastronomicznych.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Burmistrza Cuveglio Giorgio Piccolo, Wiceburmistrza Giuseppe Arturi i innych pracowników Gminy, wizyta zakończyła się pełnym sukcesem. Uzyskano 8 listów intencyjnych gwarantujących 19 miejsc stażu. Na tej podstawie opracowany zostanie wniosek do Agencji Narodowej Programu Leonardo da Vinci "Uczenie się przezcałe życie" o finansowanie projektu. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, za rok najlepsi uczniowie klas trzecich w tych zawodach udadzą się na miesięczną praktykę do trzy i czterogwiazdkowych hoteli w okręgu Varese. Szacunkowa wartość projektu to 34 tysiące Euro.

Wizyta przygotowawcza finansowana z funduszy europejskich.

logo llp