Biblioteka

Biblioteka

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

Biblioteka szkolna jest ośrodkiem informacji dla nauczycieli, miejscem edukacji czytelniczej i informacyjnej dla uczniów, gdzie w miłej atmosferze przygotowujemy uczniów do samokształcenia, a także świadomego wyszukiwania, selekcjonowania i wykorzystywania informacji. Biblioteka realizuje również zadania w zakresie gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów, udziela pomocy w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej, dokształcaniu i doskonaleniu oraz pracy twórczej, gromadzi odpowiednie do tych zadań materiały i udostępnia je.

Księgozbiór liczący około 13 tysięcy woluminów stanowi cenną pomoc w nauce i umożliwia dobre przygotowanie do konkursów, olimpiad, egzaminów maturalnych i zawodowych. Biblioteka posiada także zbiory multimedialne i zbiory czasopism, dba o zapewnienie uczniom pełnej oferty lektur szkolnych, podręczników oraz literatury popularnonaukowej. W 2017 roku nasza szkoła uczestniczyła w rządowym projekcie „ Narodowy Program Czytelnictwa”, dzięki któremu biblioteka pozyskała dla uczniów wiele nowości z dziedziny literatury młodzieżowej. 

W bibliotece działa także dostępne dla uczniów Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, które składa się z 3 stanowisk komputerowych służących im do celów edukacyjnych. Biblioteka dysponuje również laptopem, magnetofonem, drukarką i kserokopiarką. Uczniowie i nauczyciele mogą tu wydrukować lub kopiować materiały potrzebne do lekcji.
Biblioteka szkolna bierze również aktywny udział w organizowaniu imprez szkolnych, apeli rocznicowych, przygotowuje kiermasze książek, akcje popularyzujące czytelnictwo i organizuje konkursy.
Biblioteka jest ważnym centrum informacji szkoły. Staramy się, aby panująca w niej była przyjazna dla uczniów, nauczycieli, studentów-absolwentów naszej szkoły i wszystkich osób, które chcą w niej korzystać zbiorów. 

Zasady pracy biblioteki i korzystania z jej zbiorów reguluje odpowiedni regulamin.

Godziny pracy biblioteki

poniedziałek - 7:45 - 14:00   |   wtorek - 7:45  - 13:45   |   środa - 7:45  - 15:00   |   czwartek - 7:45  - 14:00   |   piątek - 7:45  - 12:00


Przerwa na czytanie

W piątek 28 października 2022 r. zamieniliśmy telefony komórkowe na książki, biorąc udział w III Międzynarodowej edycji i VII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

Czytaj więcej

Akcja CZYTAJ.PL

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w projekcie ,,Upoluj swoją książkę" realizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji Czytaj PL!
Możecie szlifować swoją formę czytelniczą, dzięki dostępowi ZA DARMO do 18 bestsellerowych książek!

Czytaj więcej

Gra biblioteczna

W sobotę 1 października 2022 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie miała miejsce inauguracja VIII wydania ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, odbywającej się pod hasłem „To się musi powieść”.

Czytaj więcej

Tydzień Książek Zakazanych

Książki nas jednoczą, cenzura dzieli”. Od 18 do 24 września na całym świecie obchodzimy Tydzień Książek Zakazanych. To coroczne święto wolności czytania, podkreśla wartość bezpłatnego i otwartego dostępu do informacji oraz szkodliwość cenzury w literaturze.

Czytaj więcej

Uwolnij książkę!

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w akcji czytelniczej „ Uwolnij swoją książkę”. Obok wejścia do biblioteki szkolnej znajduje się pudełko z którego można za darmo zabrać sobie książkę lub pożyczyć, przeczytać i oddać. Jeśli masz w domu książki, które przeczytałaś/eś i już ich nie potrzebujesz, przynieś do pudełka, być może ktoś inny je przeczyta!

Czytaj więcej

Książka absolwenta (2022)

Biblioteka szkolna poleca! Z radością informujemy, że absolwent naszego technikum Albert Kozioł wydał książkę pt. „ Wojna o Wymiary”. Jest to publikacja z gatunku fantastyki. Autor doskonale łączy świat realny ze światem fantastycznym, przeszłość z przyszłością.

Czytaj więcej

Walentynkowe propozycje biblioteki szkolnej!

Czy książka na walentynki to dobry pomysł? Jak najbardziej! Książka, szczególnie o miłości, wydaje się przy tej okazji trafionym wyborem.

Drodzy Czytelnicy!
Zbliżają się Walentynki, zachęcam Was do miłości wiernej, pełnej niespodzianek - miłości do książek. W tej miłości możecie się zanurzyć i upajać pięknem słowa. Co warto przeczytać w Walentynki? Może mistrzów klasyki, powieść czy banalną opowieść o miłości? Zapraszam do biblioteki, gdzie czeka na Was wiele propozycji, po które warto sięgnąć. Sprawdźcie, kto uwiedzie Was od pierwszego ………akapitu! Życzę Wam zaczytanych Walentynek!

Czytaj więcej

Kontakt

  • ZSZiO w Sułkowicach
    32-440 Sułkowice, ul. Szkolna 34

    Telefon: (012) 273-20-08
    Fax: (012) 274-21-22

    Mail: sekretariat@zszio.edu.pl

Rekrutacja

Życie szkoły