Biblioteka

Biblioteka

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

Biblioteka szkolna jest ośrodkiem informacji dla nauczycieli, miejscem edukacji czytelniczej i informacyjnej dla uczniów, gdzie w miłej atmosferze przygotowujemy uczniów do samokształcenia, a także świadomego wyszukiwania, selekcjonowania i wykorzystywania informacji. Biblioteka realizuje również zadania w zakresie gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów, udziela pomocy w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej, dokształcaniu i doskonaleniu oraz pracy twórczej, gromadzi odpowiednie do tych zadań materiały i udostępnia je.

Księgozbiór liczący około 13 tysięcy woluminów stanowi cenną pomoc w nauce i umożliwia dobre przygotowanie do konkursów, olimpiad, egzaminów maturalnych i zawodowych. Biblioteka posiada także zbiory multimedialne i zbiory czasopism, dba o zapewnienie uczniom pełnej oferty lektur szkolnych, podręczników oraz literatury popularnonaukowej. W 2017 roku nasza szkoła uczestniczyła w rządowym projekcie „ Narodowy Program Czytelnictwa”, dzięki któremu biblioteka pozyskała dla uczniów wiele nowości z dziedziny literatury młodzieżowej. 

W bibliotece działa także dostępne dla uczniów Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, które składa się z 3 stanowisk komputerowych służących im do celów edukacyjnych. Biblioteka dysponuje również laptopem, magnetofonem, drukarką i kserokopiarką. Uczniowie i nauczyciele mogą tu wydrukować lub kopiować materiały potrzebne do lekcji.
Biblioteka szkolna bierze również aktywny udział w organizowaniu imprez szkolnych, apeli rocznicowych, przygotowuje kiermasze książek, akcje popularyzujące czytelnictwo i organizuje konkursy.
Biblioteka jest ważnym centrum informacji szkoły. Staramy się, aby panująca w niej była przyjazna dla uczniów, nauczycieli, studentów-absolwentów naszej szkoły i wszystkich osób, które chcą w niej korzystać zbiorów. 

Zasady pracy biblioteki i korzystania z jej zbiorów reguluje odpowiedni regulamin.

Godziny pracy biblioteki

poniedziałek - 7:45 - 13:30   |   wtorek - 7:45  - 13:30   |   środa - 7:45  - 14:30   |   czwartek - 7:45  - 14:15   |   piątek - 7:45  - 13:00


Uwolnij książkę!

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w akcji czytelniczej „ Uwolnij swoją książkę”. Obok wejścia do biblioteki szkolnej znajduje się pudełko z którego można za darmo zabrać sobie książkę lub pożyczyć, przeczytać i oddać. Jeśli masz w domu książki, które przeczytałaś/eś i już ich nie potrzebujesz, przynieś do pudełka, być może ktoś inny je przeczyta!

Czytaj więcej

Walentynkowe propozycje biblioteki szkolnej!

Czy książka na walentynki to dobry pomysł? Jak najbardziej! Książka, szczególnie o miłości, wydaje się przy tej okazji trafionym wyborem.

Drodzy Czytelnicy!
Zbliżają się Walentynki, zachęcam Was do miłości wiernej, pełnej niespodzianek - miłości do książek. W tej miłości możecie się zanurzyć i upajać pięknem słowa. Co warto przeczytać w Walentynki? Może mistrzów klasyki, powieść czy banalną opowieść o miłości? Zapraszam do biblioteki, gdzie czeka na Was wiele propozycji, po które warto sięgnąć. Sprawdźcie, kto uwiedzie Was od pierwszego ………akapitu! Życzę Wam zaczytanych Walentynek!

Czytaj więcej

Ferie z dobrą książką

Zachęcam naszych czytelników do spędzenia ferii z ciekawą książką. Czytanie to najlepszy sposób na nudę. Serdecznie zapraszam do biblioteki szkolnej, gdzie czeka na was wiele ciekawych i wartych przeczytania pozycji książkowych. Po zakupach w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oferta jest bogata. Przy okazji przypominam, że na okres ferii można wypożyczyć większą liczbę książek niż zwykle. Czytanie czas zacząć! Udane ferie tylko z książką!

Czytaj więcej

Książka absolwenta (2022)

Biblioteka szkolna poleca! Z radością informujemy, że absolwent naszego technikum Albert Kozioł wydał książkę pt. „ Wojna o Wymiary”. Jest to publikacja z gatunku fantastyki. Autor doskonale łączy świat realny ze światem fantastycznym, przeszłość z przyszłością.

Czytaj więcej

Przerwa na czytanie

28 października 2021 r. biblioteka szkolna wraz z nauczycielami przedmiotów humanistycznych zaprosiła do auli szkolnej na godz.10.25 na kolejne spotkanie z cyklu Szkolne Czytanie w ZSZiO w Sułkowicach. #przerwanaczytanie

Czytaj więcej

Biblioteka Szkolna poleca na święta!

Zapraszam wszystkich do odwiedzenia biblioteki szkolnej i wybrania dla siebie ciekawej literatury. Przedstawiam Wam propozycje, które pomogą wypełnić czas wolny, pozwolą rozwinąć zainteresowania i miło spędzić czas. 
Na okres świąteczny i nauki zdalnej można wypożyczyć większą liczbę książek, zarówno beletrystyki, jak i lektur szkolnych.

Czytaj więcej

Szkolne Wybory Książek

Szkolne wybory książek w ZSZ i O w Sułkowicach. Biblioteka szkolna zaprasza do współtworzenia listy najciekawszych i najpoczytniejszych książek wśród młodzieży naszej szkoły. Weź udział w wyborach w dniach od 6 do 19 października!

Czytaj więcej

Zbiórka telefonów

Biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w akcji "Oddaj używany telefon" Kontynuujemy naszą ubiegłoroczną zbiórkę używanych telefonów. Udało nam się już zebrać około 15 kg aparatów. Chcemy zebrać więcej i zdobyć dla szkoły nagrody rzeczowe. Jeśli macie telefony, z których już nikt nie korzysta to można je przynosić do biblioteki szkolnej do dnia 10 listopada. Koordynatorzy akcji: Małgorzata Sroka, Ewa Francuziak.

Kontakt

  • ZSZiO w Sułkowicach
    32-440 Sułkowice, ul. Szkolna 34

    Telefon: (012) 273-20-08
    Fax: (012) 274-21-22

    Mail: sekretariat@zszio.edu.pl

Rekrutacja

Życie szkoły