Wolontariat

Wolontariat

Wolontariat: zbiórka dla Zosi

16 listopada 2022 r. wolontariusze z klasy 3 wz: Maciek Piwowar, Emilka Zięba i Ania Zięba przeprowadzili wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły zbiórkę na rzezcz małej Zosi Pająk ze Skawinek chorej na SMA - rdzeniowy zanik mięśni.

Czytaj więcej

"Świąteczna Paczka" (2021)

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas, w którym chcemy okazywać sobie życzliwość, a zwłaszcza dostrzegać potrzeby innych. Wśród wolontariuszy zrodził się pomysł, aby przygotować paczkę świąteczną

Czytaj więcej

#Razemnaswieta - kartki świąteczne (2021)

Zeszłotygodniowa zbiórka przyniosła spory zestaw kartek świątecznych, wykonanych różnymi technikami. Uczniowie z klas:2 tum, 2 th, 2 mwz, 3 mwz, 3 tm4, 3 tmm, 1 th i 4 tgm wykonali 70 kartek, które przekazane wraz z życzeniami umilą Święta obdarowanym.

Czytaj więcej

Książki dla chorych dzieci

16 stycznia 2020 r. wolontariuszki fundacji Zaczytani.org przekazały książki dla dzieci ze Szpitala im. Żeromskiego w Krakowie. Książki te zakupione zostały ze zbiórki, jaką zorganizowali uczniowie dwóch klas naszej szkoły: 1 mwz i 4 TGM.

Czytaj więcej

Bal nad bale

Bal nad bale, czyli doroczna zabawa karnawałowa organizowana przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice, kolejny raz odbyła się 17 stycznia 2020 r.  w Domu Ludowym na Górnym Przedmieściu.

Czytaj więcej

Czytamy dzieciom

19 października 2019 r. odbyło się szóste spotkanie "Czytanie łączy pokolenia" organizowane przez Grupę SWON przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Sułkowicach w ramach projektu Międzypokoleniowa Inicjatywa Kulturalno Samokształceniowa.

Czytaj więcej

Spotkanie z misjonarką (X 2019)

Dzisiaj na 7 lekcji (13.15) odbyło się spotkanie z wolontariuszką Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, Martą Kober, która podzieliła się swoim świadectwem z pobytu na misjach w Bangladeszu. Udział wzięły klasy: 1 mwz, 2 tgm i 3 tgm i zainteresowani wolontariusze.

Czytaj więcej

Wolontariusze uczą o tolerancji (IX)

Dnia 20.09.2019 r. wolontariuszki: Kasia Dyba, Kinga Oliwa i Ola Wiecheć udały się wraz z panią pedagog Agatą Kęsek-Olesek i swoją wychowawczynią Urszulą Woźnik-Batko do Gminnej Biblioteki Publicznej, by pomóc w przeprowadzeniu pierwszych zajęć z cyklu "Porozmawiajmy o...". 

Czytaj więcej

Salezjański Wolontariat Misyjny

W czwartek 21 lutego w auli szkolnej uczniowie klas: 4Tmg, 3Tmg, 2Tmg i 1Tmg oraz chętni wolontariusze mogli posłuchać interesującego świadectwa dwóch wolontariuszek Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w Krakowie.

Czytaj więcej

Walentynka dla murzynka

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach już po raz kolejny włączają się w pomoc krajom misyjnym w ramach współpracy z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym „Młodzi Światu”.

Czytaj więcej

Zbiórka żywności 7/8.12

Oto dane z dotychczasowych zbiórek - wynika z tego, że ta zbiórka była najlepsza dotychczasowych ogólnopolskich zbiórek żywności (oprócz nich braliśmy udział w kilkunastu innych...)

Czytaj więcej

Plan pracy wolontariatu szkolnego w roku szkolnym 2018/2019

Korzystając z przeprowadzonych rozmów, obserwacji środowiska, badania dokumentacji pomocy udzielanej w latach ubiegłych oraz wieloletniego doświadczenia pedagogów i opiekunów – postanowiliśmy także w tym roku nasze działania skierować do rodzin/osób potrzebujących w środowisku lokalnym i w innych krajach – uwzględniając przy tym następujące kryteria:

Czytaj więcej

Kontakt

  • ZSZiO w Sułkowicach
    32-440 Sułkowice, ul. Szkolna 34

    Telefon: (012) 273-20-08
    Fax: (012) 274-21-22

    Mail: sekretariat@zszio.edu.pl

Rekrutacja

Życie szkoły