Projekty

Projekty

Dzień Patrioty/ki XXI wieku

 • ZSZiO w Sułkowicach

W piątek 16 listopada 2018 r. zakończyliśmy nasz patriotyczny tydzień Dniem Patrioty_ki XXI wieku. Od rana w ramach gry korytarzowej uczniowie mogli brać udział w czterech konkurencjach konkursowych: Kalambury patriotyczne, Jaka to melodia, Czy znasz słowa pieśni patriotycznych? i Zaśpiewaj dla ojczyzny. Jury oceniło przygotowane na ten dzień patriotyczne dekoracje sal, a na koniec o godz. 12.20 wykonano wspólną fotografię.

Czytaj więcej

Polonia Libre - droga do wolności

 • ZSZiO w Sułkowicach

16 października 2018 r. w naszej Szkole odbyły się warsztaty II części Projektu "Polonia Libre - droga do wolności". Były one prowadzone przez "mistrzów gry" - Pawła Nowaka i Jakuba Kozłowskiego.
Uczniowie z klas III T i IV TG wzięli udział w grze symulującej realia społeczno-polityczne niezbędne do stworzenia warunków odzyskania niepodległości, wcielili się w postacie z epoki, formowali koalicje, organizowali debaty oraz zbierali poparcie, by ostatecznie dostać się do Sejmu Ustawodawczego. I tak wybrano 4 przedstawicieli, którzy wezmą udział w III cz. projektu 27 października w IV LO w Krakowie, jako reprezentanci naszej Szkoły. Anna Kilian.

Czytaj więcej

I etap projektu "Polonia Libre - droga do wolności"

 • ZSZiO w Sułkowicach

26 września 2018 r. w naszej szkole odbył się I etap projektu "Polonia Libre - droga do wolności". 22 osobowa grupa młodzieży z klas III TGM, III TUM i IV TGH wzięła udział w wykładzie prowadzonym przez Pawła Nowaka.
Podczas wykładu uczniowie dokonali wspólnej refleksji nad historycznymi i społecznymi uwarunkowaniami utraty oraz późniejszego odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież dowiedziała się jak wyglądał język debaty publicznej w 1918 roku, a także jakie były najważniejsze założenia rozwiązań ustrojowych wprowadzanych u progu niepodległości. opiekun projektu: Anna Kilian.

Czytaj więcej

Kontakt

 • ZSZiO w Sułkowicach
  32-440 Sułkowice, ul. Szkolna 34

  Telefon: (012) 273-20-08
  Fax: (012) 274-21-22

  Mail: sekretariat@zszio.edu.pl

Rekrutacja

Życie szkoły