100 lat Niepodległej

100 lat Niepodległej

Harmonogram uroczystych obchodów 100 lat wolności

 • ZSZiO w Sułkowicach

niepodlegla

Harmonogram uroczystych obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę
w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach

Powstała z grobu na Twe władne słowo 
Polska – wolności narodów chorąży.
Pierzchnęły straże, a ponad jej głową 
znowu swobodnie Orzeł Biały krąży
Alojzy Feliński

Czytaj więcej

We krwi skąpana

 • Urszula Woźnik-Batko

Kolejne spotkanie rozpoczęła projekcja filmu Tomasza Bagińskiego „Animowana historia Polski”, który pokazał, że nasza ojczyzna wielokrotnie była „we krwi skąpana”, Polacy nie raz musieli stawać do walki w obronie kraju. Ponieważ nasze spotkanie miało miejsce na początku września, postanowiliśmy skupić się na roku 1939, czyli na jednym z najdramatyczniejszych momentów w naszej historii.

Czytaj więcej

Cudze chwalicie, swego nie znacie

 • Katarzyna Piwowarska-Piechota

W ramach przygotowań do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, obecne klasy drugie przygotowały akademię na zakończenie roku, która to stanowiła kolejny punkt uczczenia tego ważnego dla nas wydarzenia. Mottem akademii było powiedzenie „Cudze chwalicie, swego nie znacie” i poświęcone było pięknu naszej ojczystej ziemi. Wielu z nas planuje dalekie podróże w odległe kraje, by dowiedzieć się o nich czegoś nowego i odwiedzić ciekawe miejsca. . Prześcigamy się w wymyślaniu podróży do atrakcyjnych miejsc za granicą, a często zapominamy o swoim kraju.

Czytaj więcej

Drugi apel w 100 – lecia odzyskania niepodległości

 • Maciej Betlej

Temat drugiego apelu, przygotowanego w ramach przygotowań do uroczystości 100 – lecia odzyskania niepodległości brzmiał: „To jest moja Matka, ta Ojczyzna”. Występ przygotowali uczniowie klas trzecich technikum i szkoły branżowej wraz z wychowawcami. W rolę prowadzących wcielili się: przewodnicząca szkoły – Aneta Garbień oraz Bartłomiej Pyda, którzy wraz z grupą swych klasowych kolegów zaprezentowali wiersze, piosenki i dialogi nawiązujące do historii naszego kraju.

Czytaj więcej

To jest moja Matka ta Ojczyzna

 • Małgorzata Kania

25 maja klasy III zaprezentowały program artystyczny pt: "Matka, Ojczyzna nasza" w ramach kontynuacji przygotowań szkoły do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości. W swoim występie uczestnicy podkreślili jak ważna jest miłość do ojczyzny oraz patriotyzm. Zwrócili szczególną uwagę na takie wartości jak szacunek, umiłowanie i oddanie własnej ojczyźnie jak również pielęgnowanie narodowych tradycji, kultury czy języka. Przybliżyli postacie Wielkich Polaków, którzy w swoich utworach, postawie i w życiu wykazywali wielką miłość do ojczyzny. Myślą przewodnią akademii były słowa wypowiedziane przez św Jana Pawła II podczas IV pielgrzymki do Polski: "To jest moja Matka ta Ojczyzna".

Czytaj więcej

Polska to My

 • Ewa Francuziak

27 kwietnia 2018 roku miał miejsce w naszej szkole apel, który stał się okazją do zapoczątkowania naszych działań z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Polska to my, polskość zaczyna się w nas, w lokalnym patriotyzmie i miłości do małej Ojczyzny. Ważna jest dziś popularyzacja sposobu mówienia o małej, bądź dużej ojczyźnie, popularyzacja myślenia o wspólnocie, która nas wiąże. Dlatego jedną z inicjatyw jest stworzenie mapy Polski wypełnionej zdjęciami naszej społeczności uczniowskiej pod hasłem "POLSKA TO MY".

Czytaj więcej

Kontakt

 • ZSZiO w Sułkowicach
  32-440 Sułkowice, ul. Szkolna 34

  Telefon: (012) 273-20-08
  Fax: (012) 274-21-22

  Mail: sekretariat@zszio.edu.pl

Rekrutacja

Życie szkoły