Październik międzynarodowym miesiącem bibliotek szkolnych

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – biblioteki świętują przez cały miesiąc październik. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. To również okazja, aby rozbudzać i kształtować kulturę czytelniczą uczniów, zainteresować uczniów, nauczycieli działaniami biblioteki, aby podzielić się swymi pomysłami, a także problemami. W tym roku szkolnym biblioteki świętują pod hasłem: „KSIĄŻKA NAS ŁĄCZY”.

W ramach uczczenia święta biblioteka proponuje:
Spotkania z klasami pierwszymi, w celu zapoznania nowo przybyłych uczniów z Regulaminem Biblioteki Szkolnej i Multimedialnym Centrum Informacyjnym oraz z zasobami biblioteki.
Wystawy i audycje w szkolnym radiowęźle promujące czytelnictwo oraz nowości wydawnicze zakupione przez szkołę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Akcję: „Uwolnij książkę”.
Konkurs: „Selfie z książką”.
Kiermasz taniej książki.
Członkowie Koła Bibliotecznego serdecznie zapraszają całą społeczność szkolną do aktywnego uczestnictwa w tym święcie.