Podziękowanie od Pary Prezydenckiej za udział XI edycji Narodowego Czytania

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała specjalne podziękowanie od Pary Prezydenckiej za udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza.
 „Serdecznie dziękujemy za udział w Narodowym Czytaniu Ballad i romansów. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania, dzięki któremu Narodowe Czytanie znów sprawiło wiele radości i dowiodło, że klasyka polskiej literatury pozostaje dla nas wciąż żywa i inspirująca […]”- czytamy w liście od Pary Prezydenckiej. Jak podkreśla Prezydent Andrzej Duda w przesłanym liście, lektura Ballad i romansów stanowiła wyjątkowe uhonorowanie Roku Romantyzmu Polskiego, co jest dodatkowym walorem tej akcji i zasługuje na osobne docenienie.
Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna, której głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa i promowanie bogactwa polskiej literatury. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach uczestniczy w niej już po raz kolejny.
Jako wyraz podziękowania i pamiątkę wspólnej tegorocznej lektury otrzymaliśmy okolicznościowy egzemplarz Ballad i romansów, z pamiątkowym wpisem Pary Prezydenckiej, wzbogacony ilustracjami, które powstały specjalnie na Narodowe Czytanie 2022.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie tegorocznej akcji Narodowego Czytania.
List Prezydenta RP oraz okolicznościowe wydanie „Ballad i romansów” są dostępne w bibliotece szkolnej.

2022 11 04 list od prezydenta 1 2022 11 04 list od prezydenta 22022 11 04 list od prezydenta 3 2022 11 04 list od prezydenta 4