Konkursy

Nasz uczeń w Finale Konkursu Filozoficznego

 • Urszula Woźnik-Batko
 • Published in Konkursy
23 kwietnia 2022 r. odbył się finał ogólnopolskiego konkursu towarzyszącego IX Interdyscyplinarnym Warsztatom Filozoficznym dla Młodzieży. Wśród finalistów znalazł się uczeń klasy 2 tum - Hubert Bochenek.
Finaliści zostali wyłonieni spośród 470 uczestników konkursu z 90 szkół średnich i 2 szkół podstawowych, które zgłosiły się do udziału w Warsztatach. W finale wzięło udział 30 uczestników z 22 szkół z całej Polski.
Uczestnicy w ostatnim etapie konkursu, mierząc się z tekstem ks. Józefa Tischnera, próbowali odpowiedzieć na pytanie, czym według nich dzisiaj jest odwaga. Prace konkursowe oceniało 8 osobowe jury, które nie miało łatwego zadania, teksty prezentowały wysoki poziom merytoryczny.
Ostatecznie Hubert znalazł się na 16 miejscu, zaś nasza szkoła drużynowo zajęła miejsce 4. Oprócz Huberta miejsce to wywalczyli: Amelia Mlak z klasy 2 tmh, Karol Hanusiak i Damian Dzidek z klasy 3 tmm oraz kolega z klasy Huberta - Kamil Twardosz. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokiej pozycji w konkursie.
Finaliści mieli okazję wysłuchać wykładu dr.hab. Pawła Polaka, prof. UPJPII "Dlaczego warto podążać śladami polskich filozofów", który niespodziewanie przybrał formę klasycznego sympozjonu (choć bez wina oczywiście 😉 ).
Organizatorzy warsztatów, dr Barbara Żmuda-Frydrychowska i dr Jakub Synowiec przedstawili propozycję tematów spotkań filozoficznych organizowanych dla szkół - jest ona bardzo ciekawa i mamy nadzieję, że uda nam się z niej skorzystać. Przed pandemią gościliśmy u nas dwukrotnie z wykładem pana dr. Synowca i mile wspominamy te spotkania.

finał warsztatów filozoficznych2 finał warsztatów filozoficznych5 finał warsztatów filozoficznych6 finał warsztatów filozoficznych4 finał warsztatów filozoficznych8 finał warsztatów filozoficznych7 finał warsztatów filozoficznych finał warsztatów filozoficznych3

 

Kontakt

 • ZSZiO w Sułkowicach
  32-440 Sułkowice, ul. Szkolna 34

  Telefon: (012) 273-20-08
  Fax: (012) 274-21-22

  Mail: sekretariat@zszio.edu.pl

Rekrutacja

Życie szkoły